Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Ev temizliği nasıl yapılır konusunda profesyonel destek almak istediğinizde, ev temizlik şirketimizi 7/24 0850 532 35 90 numaralı iletişim hattımızdan arayarak randevu alabilirsiniz.

Bir evin nasıl göründüğü, yapılan temizlik ile belli olmaktadır. En güzel ev dekorasyonuna sahip olsanız bile, ev temizliğinin doğru şekilde yapılmaması, en güzel dekorasyonlu evinizi bile bir harabe gibi göstermeye yetecektir.

Evinizin estetik yönden üst düzeyde olması, her defasında düzenli ve temiz olması önemlidir. Bu yüzden profesyonel ev temizliği nasıl yapılır? Hangi malzemeler kullanılır, profesyonel temizlik firmalarından yararlanmak gerekir mi gibi soruların cevaplarını arayabilirsiniz.

Evin Genel Temizliği Nasıl Yapılır?

Evin genel temizliği, günlük rutin yapılan bir işlemdir. Ev havalandırılır, tozlar alınır, evin tüm yüzeyi, zararlı madde içermeyen temizlik malzemeleriyle temizlenir. Ancak bu rutin yapılan bir temizliktir ve bir evin dip, köşe bucak temizlenmesi, büyük titizlik gerektirir.

Ev temizliği şirketi olarak evinizi temizlerken, ilk olarak evinizin temizlenecek bölümleri için bir keşif yapılmaktadır. Yapılan keşif sonrasında bir fiyat belirlenir ve müşteriye sunulur.

Fiyatlandırma yapılırken dikkate alınan husular;

  • Evin büyüklüğü
  • Kat sayısı
  • Cam, kapı ya da tavan temizliğinin olup olmayacağı
  • Halı ya da koltukların yıkanıp yıkanmayacağı
  • Temizlik için özel ekipmanlara ihtiyaç olup olmadığı
  • Kaç personelin çalışacağı gibi kriterler baz alınmaktadır.

Temizlik malzemelerimiz kesinlikle insan ve hayvan sağlığına zararlı maddeler içermemekle birlikte, ilk olarak kendi temizlik malzemeleri kullanmaya özen göstermekteyiz. Ancak müşterilerimizin isteğine göre, ev temizliği için kendi istedikleri deterjanlar da kullanılabilmektedir.

Evde Kapsamlı Temizlik Nasıl Yapılır?

Evinizde isterseniz günlük temizlik olsun isterseniz kapsamlı temizlik olsun, her zaman mevsim değişikliğine bakmadan, evin havalandırılması gerekir. Evinizde gün boyunca biriken negatif enerjinin gitmesi, tozların evden uzaklaştırılması, farklı mikroorganizmaların oluşmaması için, evin havalandırılması gerekir.

Kapsamlı ev temizliğinin başında duvarların temizlenmesi gelir. Günlük ya da haftalık temizliklerde duvar silinmesine gerek olmamakla birlikte, mevsim geçişlerinde evin tazelenmesi için duvarların silinmesi gerekir.

Duvarlarda zaman içinde oluşan terleme, küf, nem, lekelenmeler tespit edilerek, en uygun temizlik malzemeleriyle, duvarların aşındırılmadan temizlenmesi gerekir. Duvarların temizliğinin ardından camların silinmesi ve perdelerin yıkanarak yeniden asılması gerekir.

Cam ve perdelerin temizliğinin ardından kanepe ya da koltukların silinmesine geçilir. Koltukların kumaş cinsine göre seçilecek uygun temizlik malzemesiyle koltuk ve kanepeler temizlendikten sonra, banyo ve tuvaletlerin, fayansların temizliğine geçilir.

Fayansların gerçek rengini ortaya çıkaracak uygun temizlik malzemeleriyle temizlik işlemleri gerçekleştirildikten sonra tozların alınması ve yüzeylerin temizlenmesine geçilir. Aynı zamanda odaların kapılarını da temizlenerek gerçek renginin ortaya çıkması sağlanır.

Ev temizliği nasıl yapılır konusunda profesyonel destek almak istediğinizde, İstanbul ev temizliği şirketimizi ev ve ofis temizliği için 7/24 0850 532 35 90 numaralı iletişim hattımızdan arayarak randevu alabilirsiniz.

/ Blog / Etiketler: ,

İçeriği Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x